“Не вмре поезія – не згасне сила духу”: у Бориславі вшанували Івана Франка

Сьогодні, 28 травня, на головній площі міста з нагоди річниці від дня смерті великого генія Івана Франка відбувся літературно-мистецький захід “Не вмре поезія – не згасне сила духу”. 

За 40 років творчості Франко залишив колосальну художню і наукову спадщину. Сучасники називали його велетом думки й праці. Іван Франко – геній української нації, своєю титанічною працею він будив і зміцнював національну свідомість українців. Сьогодні, під час війни із російською навалою, пророчі слова Івана Франка звучать особливо актуально.

Рядки поезій великого Каменяра декламували депутат міської ради Андрій Спас, переможці міського конкурсу “Мій Шевченко”, учениця ЗЗСО №7 Анастасія Луць та учень ЗЗСО №3 Юрій Симович, учениця ЗЗСО №1 Катерина Сокол. Пісню на слова Івана Франка “Ой ти, дівчино, з горіха зерня” виконав Степан Химин.

Квіти шани від громади міста до пам’ятника Каменяру поклали заступник міського голови Роксоляна Гарасимів, в.о. начальника управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Володимир Рахель та депутат міської ради Андрій Спас. 

“Сьогодні ми вшановуємо пам’ять нашого славного краянина, але вже безумовно з іншими переконаннями, ніж раніше. Адже бачимо, як країна-агресор нищить наші святині, нищить все, що пов’язано з нашою історію та культурою. Тому зараз, як ніколи, ми повинні пам’ятати, вшановувати та поширювати творчість наших славних митців. А для того, щоб ми мали можливість це робити, хтось віддає своє життя. Дякуємо і низько вклоняємося нашим Захисникам і Захисницям, які стали на шлях боротьби для захисту незалежності й стоять за рідну Державу”, – сказала у своєму слові Роксоляна Гарасимів. 

Ім’я великого сина України, письменника і вченого Івана Франка назавжди залишиться в наших серцях. Слава Україні та її митцям!

Loading