Звернення до аграріїв щодо запобігання випадків отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур

Шановні аграрії! Для запобігання випадків отруєння бджіл під час обробки сільськогосподарських культур, просимо дотримуватись правил, встановлених законодавством України.

Про заплановане застосування засобів захисту рослин слід повідомляти органи місцевого самоврядування не пізніше, як за три доби до проведення обробок із зазначенням назви застосованих пестицидів, місця (у радіусі до 10 км), дати, часу і способу проведення обробки, відомості про сільськогосподарську культуру та терміни ізоляції бджіл.

Нагадуємо, що обробки слід проводити у період відсутності льоту бджіл (після 21.00 год, або в нічний час) при мінімальних висхідних потоках повітря до 4 м/с.

Заборонено обробки квітучих медоносів і пилконосів під час масового вильоту бджіл.

Для обробки використовувати засоби захисту рослин, що пройшли держреєстрацію і включені в перелік дозволених до застосування в Україні.

Про виконання попереджувальних заходів слід повідомляти Дрогобицьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області (82100, місто Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, буд. 15, drogobychdpss@ukr.net).

Порушення вимог законодавства у сфері бджільництва, що спричинило до масового отруєння або загибелі бджолиних сімей карається адміністративною, матеріальною або кримінальною відповідальністю.

Loading