Інформація управління праці та соціального захисту населення про реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення та виконання показників у межах затверджених бюджетних програм за 2024 рік
Управління праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради є виконавчим органом, підзвітнім і підконтрольним раді та підпорядкованим виконавчому комітету відповідно до ст.54 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.
Основними завданнями управління праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради у межах реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення на відповідній території є:
- Забезпечення реалізації державної політики з питань соціального захисту населення, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сімей, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей, запобігання домашньому насильству, забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, виконання програм і заходів у цій сфері.
- Призначення та виплата соціальної допомоги, адресної грошової допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, установлених законодавством.
- Організація надання соціальних послуг, проведення соціальної роботи шляхом залучення недержавних організацій, які надають соціальні послуги, співпраця з територіальними громадами.
- Розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання (перебування).
- Забезпечення в межах повноважень вирішення питань щодо опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена.
- Реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення та виконання відповідних регіональних програм.
- Реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни (у тому числі учасників АТО/ООС), осіб, на яких поширюється дія законів України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”та “Про жертви нацистських переслідувань”.
- Розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, запобігання домашньому насильству.
- Забезпечення взаємодії з державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг щодо надання соціальної підтримки населенню.
- Проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань соціального забезпечення і соціального захисту.
Основні функції управління праці та соціального захисту населення:
- Організовує виконання Конституції України і законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства соціальної політики, рішень Бориславської міської ради, рішень виконавчого комітету Бориславської міської ради та розпоряджень міського голови щодо соціального захисту населення та забезпечує контроль за їх реалізацією.
- Аналізує стан і тенденції соціального розвитку в межах Бориславської міської територіальної громади та вживає заходів для усунення недоліків.
- Вносить пропозиції щодо проекту бюджету Бориславської міської територіальної громади та забезпечує ефективне та цільове використання відповідних бюджетних коштів.
- Розробляє проекти рішень міської ради, виконавчого комітету, розпоряджень міського голови з питань, віднесених до повноважень управління та бере участь у розробленні проектів розпоряджень та проектів рішень, головними розробниками яких є інші структурні підрозділи Бориславської міської ради.
- Забезпечує проведення заходів щодо запобігання корупції.
- Розглядає в установленому законодавством порядку звернення громадян, опрацьовує запити і звернення народних депутатів України та депутатів відповідних місцевих рад.
- Забезпечує доступ до публічної інформації, розпорядником якої є управління та інформує населення про виконання своїх повноважень визначених законом.
- Організовує роботу з укомплектування, зберігання, обліку та використання архівних документів.
- З питань реалізації заходів соціальної підтримки населення:
– організовує в межах компетенції роботу щодо надання населенню субсидій та пільг за рахунок коштів місцевого бюджету;
– проводить призначення та виплату державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; державної соціальної допомоги на догляд (крім державної соціальної допомоги на догляд особам, зазначеним у пунктах 1 – 3 частини першої статті 7 Закону України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”); тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсію; державної допомоги сім’ям з дітьми; державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю; тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме; щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею; допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; допомоги внутрішньо переміщеним особам, особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю; одноразової грошової допомоги постраждалим особам і внутрішньо переміщеним особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, що спричинені соціальним становищем, внаслідок яких особа частково або повністю не має здатності (не набула здатності або втратила її) чи можливості самостійно піклуватися про особисте (сімейне) життя і брати участь у суспільному житті;
– одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;
– інших видів державної підтримки відповідно до законодавства;
- Здійснює опрацювання рекомендацій за результатами проведеної Міністерством фінансів України верифікації державних виплат.
- Організовує роботу по складанню актів встановлення факту здійснення догляду для перетину державного кордону громадянами України під час введення на території держави надзвичайного або воєнного стану, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї / фактичного місця проживання осіб для призначення (відновлення) державної соціальної допомоги/соціальних виплат, субсидій, пільг і компенсацій та передачі до відповідних органів у випадках, передбачених законодавством.
- Подає документи на розгляд комісії з питань щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.
- Веде облік внутрішньо переміщених осіб;
- Видає відповідні посвідчення категоріям громадян, які мають право на пільги відповідно до законодавства;
- Приймає рішення щодо надання соціальних послуг населенню та проведення соціальної роботи.
- Організовує роботу із визначення потреби Бориславської міської територіальної громади у сфері соціальної інтеграції осіб з інвалідністю.
- Забезпечує організацію оздоровлення та відпочинку дітей, реалізацію відповідні програми, сприяння збереженню та розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів, організацію виїзду груп дітей на відпочинок та оздоровлення за кордон, оздоровлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, виконання інших повноважень відповідно до Закону України “Про оздоровлення та відпочинок дітей”;
- Забезпечує ведення централізованого банку даних з проблем інвалідності (ЦБІ), Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, Реєстру посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї, підтримує єдине інформаційне і телекомунікаційне середовище у складі інформаційної інфраструктури Мінсоцполітики та власний сегмент локальної мережі.
- Забезпечує проведення повідомної реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них, веде облік.
- Здійснює контроль за охороною праці, забезпеченням соціального захисту працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, у тому числі зайнятих на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, за якістю проведення атестації робочих місць щодо їх відповідності нормативно-правовим актам про охорону праці, за наданням працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу в шкідливих умовах. Приймає участь у роботі комісій по проведенню розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, відповідно до чинного законодавства.
- Виконує інші передбачені законодавством повноваження.
Управління є юридичною особою, із штатною чисельністю 24 одиниці. Впродовж 2024 року видано 147 наказів з кадрових питань, 76 наказів особового складу та 25 наказів з основної діяльності.
Протягом 2024 року управлінням праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради розглянуто 361 письмове звернення та 2280 листів вхідної кореспонденції.
У 2024 році управлінням забезпечено виконання повноважень головного розпорядника бюджетних коштів по 18 бюджетних програмах. Загалом за 12 місяців 2024 року управлінням проведено видатків на суму 121 067,6 тис.грн.
Ведеться безперервна робота по восьми міських бюджетних програмах, як результат – здійснено видатків на суму 11 378,4 млн.грн., у т.ч.:
– виплата допомоги на лікування – 166,0 тис.грн.;
– виплата допомоги на поховання – 111,0 тис.грн.;
– виплата допомоги особам, постраждалим від стихійного лиха – 30,0 тис.грн.;
– доплата почесним громадянам міста – 34,0 тис.грн.;
– доплата до пенсіїї ветеранам УПА – 53,0 тис.грн.;
– одноразова грошова виплата з нагоди ювілею – 137,0 тис.грн.;
– грошова допомога громадянам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 65,5 тис.грн.;
– грошова допомога учасникам бойових дій на території Афганістану та їх вдовам – 40,0 тис.грн.;
– грошова допомога особам з інвалідністю – 42,0 тис.грн.;
– грошова допомога особам, які отримують сеанси гемодіалізу – 60,0 тис.грн.;
– надання одноразової допомоги військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України – 242,0 тис.грн.;
– виплата одноразової допомоги учасникам бойових дій, які потребують довготривалого лікування – 85,0 тис.грн.;
– виплата одноразової допомоги учасникам бойових дій, які перебували у полоні – 15,0 тис.грн.;
– виплата одноразової допомоги сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців – 95,0 тис.грн.;
– надання одноразової допомоги сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців на встановлення пам’ятних знаків – 460,0 тис.грн.;
– відшкодування витрат на поховання загиблих (померлих) учасників бойових дій – 260,0 тис.грн.;
– виплата допомоги особам, які підписали контракт для проходження військової служби у ЗСУ – 900,0 тис.грн.;
– виплата до Дня Незалежності України (846ос./1714,0тис.грн.) і Дня Захисників та Захисниць України (827ос./1654,0 тис.грн.) – 3368,0 тис.грн.;
– грошова допомога реабілітованим та потерпілим від політичних репресій до Дня Захисників та Захисниць України – 172,0 тис.грн./86ос.;
– виплата грошової компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду мешканцям громади – 4256,1 тис.грн.;
– надання муніципальних пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг – 519,6 тис.грн.;
– відшкодування вартості надання соціальної послуги стаціонарний догляд – 46,8 тис.грн.;
– виплата грошової компенсації за пільговий проїзд та пільг з оплати послуг за користування телефоном – 217,3 тис.грн.
Підготовлено відповідно до програми надання одноразової грошової допомоги мешканцям Бориславської міської територіальної громади на 2024 рік:
– 129 розпоряджень міського голови для виплати допомоги на лікування;
– 1 розпорядження міського голови для виплати допомоги документування;
– 37 розпоряджень міського голови для виплати допомоги на поховання;
– 5 розпоряджень міського голови для виплати допомоги особам, постраждалим від стихійного лиха.
Програми соціальної підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і беруть (брали) безпосередню участь в АТО (ООС) на 2024 рік:
– 27 розпоряджень міського голови для надання допомоги на встановлення пам’ятників загиблим (померлим) військовослужбовцям;
– 19 розпоряджень міського голови для виплати одноразової допомоги сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців;
– 121 розпорядження міського голови для виплати одноразової допомоги військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Програми соціальної підтримки мешканців Бориславської міської територіальної громади, які підписали контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України у 2024 рік:
– 45 розпоряджень міського голови для виплати допомоги особам, які підписали контракт для проходження військової служби у ЗСУ.
З метою покращенням надання усіх видів соціальної допомоги здійснюється постійний аналіз затверджених програм та вносились необхідні зміни, зокрема: розширювалось коло одержувачів допомоги за міськими програмами, надавалось право пільгового проїзду у міському транспорті, звільнялось від плати за проходження медичного огляду і ліки для ургентних хворих з числа родин загиблих (померлих), надавались муніципальні пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, вдвічі збільшено розмір виплати до Дня Незалежності України і Дня Захисників та Захисниць України, на встановлення пам’ятних знаків, за проходження контрактної служби, встановлено виплату: з нагоди ювілею, особам, які отримують сеанси гемодіалізу. Також внесено зміни в частині відшкодування на поховання загиблих (померлих) учасників бойових дій в сторону збільшення.
Для забезпечення безперервного виконання програм завчасно вносились необхідні зміни до паспортів програм.
Прийнято 3370 рішень щодо призначення/не призначення усіх видів державної соціальної допомоги та компенсацій, опрацьовано 577 рекомендацій за результатами верифікації державних виплат, подано 24 запити до територіального сервісного центру МВС з метою перевірки рухомого майна 1189 одержувачів державної соціальної допомоги та отримання інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно. За результатами проведеної роботи до державного бюджету повернуто кошти в сумі 581,4 тис.грн.
Окрім цього управлінням подано 260 різноманітних запитів, видано 1025 довідок та складено 1299 актів обстеження матеріально – побутових умов домогосподарства/ фактичного місця проживання для призначення пільг, житлових субсидій та соціальної допомоги, зареєстровано 309 заяв на призначення допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Зроблено 5 запитів до Державної прикордонної служби України щодо відомостей про 244 особи, які перетнули державний кордон України, в’їхали на тимчасово окуповану територію України або виїхали з такої території.
Згідно Комплексної програми соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні на 2021 – 2025 роки, прийнято документів, подано заявок та здійснено виплату допомог за кошти КЗ ЛОР «Центр моніторингу соціальних програм та контролю за призначенням і виплатою допомог» на суму 660,0 тис. грн. а саме:
- Надання соціальних виплат дітям, пасинкам, падчеркам військовослужбовців, добровольців, волонтерів, які загинули під час участі в антитерористичній операції або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих в зоні АТО, та Героїв Небесної Сотні від голови Львівської обласної ради – 210240,00грн.
- Виплата адресної грошової допомоги на реабілітацію або санаторно-курортне лікування осіб з інвалідністю внаслідок війни І,ІІ, ІІІ груп з числа осіб, які брали участь в АТО (Операції об’єднаних сил) та Революції Гідності – 45000,00грн.
- Виплата одноразової адресної допомоги ветеранам Української повстанської армії, вдовам (вдівцям) політв’язнів і вдовам (вдівцям) ветеранів Української повстанської армії, реабілітованим за статтею 3 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та потерпілим від політичних репресій – 290835,00грн.
- Виплата адресної грошової допомоги родинам, родичі яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) – 30000,00 грн.
- Відшкодування коштів, призначених на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 52820,00 грн.
- Одноразова адресна допомога від депутатів ЛОР – 31000,00 грн.
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2018 року №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» для однієї особи проведено виплату субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей – 1 586,6млн.грн.
Протягом 2024 року в рамках реалізації державних бюджетних програм: «Соціальний захист дітей та сім’ї», «Соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини», «Підтримка малозабезпечених сімей», «Виплата матеріальної допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби», «Соціальний захист осіб з інвалідністю» здійснено видатків на загальну суму 100 543,8 тис. грн.
В тому числі з початку року 31 дитина з інвалідністю була забезпечена реабілітаційними послугами на загальну суму 651,9 тис.грн.
Відповідно до Порядку та умов забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності 1 особу забезпечено послугою з професійного навчання – підготовка водіїв транспортних засобів на суму 14,2 тис.грн.
Для отримання комплексних реабілітаційних (абілітаційних) послуг 24 особи скеровано до Обласного центру комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Святого Пантелеймона.
Здійснено підбір 18 дітей пільгових категорій, які потребують соціальної уваги та підтримки, а саме: дітей-сиріт (4); дітей позбавлених батьківського піклування (2); дитини один з батьків яких загинув внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів (1); дітей учасників бойових дій (6); дитини з малозабезпеченої сім’ї (1) і направлено, в табори для оздоровлення та відпочинку за державний та обласний бюджети, та скеровано в освітньо-туристичні поїздки на літнє дозвілля за спонсорські кошти 4 дітей, з них 2 дітей (члени сім’ї загиблих Захисників України) було скеровано на узбережжя півдня Італії та 2 дітей (член сім’ї загиблого Захисника України та військовополоненого) до муніципалітету Ла-Гранд-Мотт Французької республіки.
Проводилась клопітка та ґрунтовна робота із встановлення статусу і видачі посвідчень, а саме: 24 посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України та 4 довідок (дітям до 14 років), 16 посвідчень особам з інвалідністю внаслідок війни, 1 посвідчення учасника війни та 1 посвідчення загиблого ветерана війни.
Надано статус і видано посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї 185 особам, продовжено термін дії посвідчень 208 особам, видано 54 посвідчення помічника фізичної дієздатної особи.
Відповідно до пункту 2-1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» складено 85 актів встановлення факту здійснення догляду.
Відповідно до пункту 61 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року № 560 складено 32 акти про встановлення факту здійснення особою постійного догляду (додаток 8).
Взято участь у 358 судових засіданнях, як представник органу опіки та піклування виконавчого комітету Бориславської міської ради з питань визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
За результатами здійснення оцінки ефективності бюджетних програм управління праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради має достатньо ефективний рівень виконання.
Управління, як головний розпорядник бюджетних коштів, Бориславського міського центру надання соціальних послуг подає інформацію про роботу Бориславського міського центру надання соціальних послуг за 2024 рік (керівник Наталія Штереб):
Протягом 2024 року міський центр надання соціальних послуг виконував бюджетну програму КПКВК 0813241 «Забезпечення діяльності інших закладів у сфері соціального захисту і соціального забезпечення» та надає базові соціальні послуги.
До складу Бориславського міського центру надання соціальних послуг входять такі структурні підрозділи:
- відділення соціальної допомоги вдома;
- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;
- відділення соціальної роботи;
- відділення-сервісний офіс у справах ветеранів.
Бориславський міський центр надання соціальних послуг підпорядковується Бориславській міській раді та управлінню праці та соціального захисту населення Бориславської міської ради відповідно до їх компетенцій.
За звітний період штатна чисельність працівників становить 32,75 одиниць, з них керівники – 5 штатних одиниць, спеціалісти (не медики) – 10 штатних одиниць, середній медичний персонал – 1 штатна одиниця, інший персонал – 16,75 штатних одиниць.
У 2024 році Бориславським міським центром надання соціальних послуг забезпечені соціальними послугами 670 осіб/сімей.
За звітний період відділенням соціальної допомоги вдома, відповідно до Державного стандарту «догляд вдома», надано 73357 послуг 161 особі, з яких 24 особи у сільській місцевості та 137- у місті Бориславі. Сестра медична надала 1366 послуг 159 особам, а саме: вимірювання рівня глюкози в крові, вимірювання артеріального тиску, медичний супровід отримувачів соціальних послуг в заклади охорони здоров’я.
Протягом 2024 року було здійснено 619 комплексних визначень ступеня індивідуальних потреб осіб, які потребують надання соціальних послуг за показниками згідно з додатком, відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійні основі, затвердженого Постановою КМУ від 2020 року № 859 «Деякі питання призначення і виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійні основі»
Відповідно до Державних стандартів, відділення соціальної роботи надає такі соціальні послуги: соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; інформування; консультування; представництво інтересів; соціальна профілактика; психологічна допомога. Фахівцями із соціальної роботи надавалася допомога у влаштуванню дітей до закладів освіти, у налагодженні зв’язків з громадою та членами родини, а також в оформленні державних соціальних допомог.
За 2024 рік відділенням соціальної роботи надано 1545 послуг 373 особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують допомоги. З них:
– особам/сім’ям, що перебувають на обліку СЖО – 111 сімей/осіб ;
– внутрішньо переміщених осіб – 66 сімей/осіб;
– сім’ї, члени яких загинули внаслідок військової агресії – 62 сім’ї;
– сім’ї, члени яких отримали поранення внаслідок військової агресії – 3 особи,
в т. ч. 2 ветерани, які внаслідок поранення отримали інвалідність;
– сім’ї, члени яких зникли безвісті або перебувають в полоні – 10 осіб;
– сім’ї опікунів/ піклувальників – 10 сімей;
– сім’ї усиновлювачів – 7 сімей;
– прийомні сім’ї -3 сім’ї;
– особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 6 осіб;
– особи похилого віку – 43 осіб;
– особи з інвалідністю – 33 особи, в т.ч. 17 дітей, які мають інвалідність;
– одинока матір-батько – 12 осіб;
– постраждалі від домашнього насильства -6 осіб;
– інша категорія (багатодітні сім’ї, малозабезпечені та особи, які перебувають на обліку у центрі зайнятості) –43 особи.
Фахівці із соціальної роботи здійснили 45 актів перевірок цільового використання коштів державної допомоги при народженні дитини. Управлінню праці та соціального захисту населення БМР було надано пропозицію щодо припинення виплати допомоги при народженні (усиновленні) дитини 3 особам.
Під соціальним супроводом перебуває 3 дитячі будинки сімейного типу, один, з яких переїхав з міста Оріхів Запорізької області, де ведуться бойові дії.
Працівниками (фахівцями, психологом, медичною сестрою) надавалися соціальні послуги 117 особам із числа внутрішньо переміщеним осіб, які проживають у місцях компактного проживання для ВПО, які розміщені за адресами: м. Борислав, вул. 600-річччя Борислава, 14 (гуртожиток медичного коледжу) та вул. Героїв ОУН УПА, 21 (гуртожиток професійного ліцею).
Психолог БМЦНСП входить до складу комісії соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. За звітний період було 36 планових виїздів, здійснено 35 актів оцінювання потреб особи/сім’ї та надано консультації, психологічну допомогу. Взято на облік в БМЦНСП 6 сімей. Психолог БМЦНСП надав психологічну допомогу 218 особам, які перебувають у складних життєвих обставинах та 66 консультацій.
Для підвищення фахового рівня, 3 працівники БМЦНСП здобули другий (магістерський) рівень вищої освіти за спеціальністю «Соціальне забезпечення (Управління установами соціальної сфери)», 4 працівники пройшли курси підвищення кваліфікації в ЛНУ імені Івана Франка. Беручи участь у різноманітних семінарах, тренінгах з питань надання психологічної та психосоціальної допомоги сім’ям, що знаходяться у складних життєвих обставинах , особам, постраждалим від домашнього насильства та внутрішньо переміщеним особам, за результатами навчання працівники отримали 21 сертифікат .
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги надає соціальну послугу натуральна допомога особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. У відділенні надають послуги: перукар, швачка, соціальний працівник. За звітній період 297 осіб отримали соціальну послугу «натуральна допомога», у кількості 918 послуг, а саме: перукарських – 852 послуги та швацьких – 66 послуг. При відділенні діє пункт прокату засобів реабілітації, з 6 особами підписано договір оренди .
Відділенням-сервісний офіс у справах ветеранів надає послуги з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя ветерана. Надано послуги 62 особам.
БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез » надано благодійну допомогу у вигляді офісної техніки на суму 75384,00грн (принтери в кількості 3 шт, картриджі в кількості 6 шт та блоки безперебійного живлення в кількості 3 шт.)
На підставі рішення сесії № 1954 від 27.06.2024 року «Про безоплатне прийняття у комунальну власність Бориславської міської територіальної громади матеріальних цінностей, отриманих в рамках проекту Міжнародної організації з міграції «Підвищення стійкості українців шляхом зміцнення потенціалу психосоціальної підтримки для ветеранів: Шлях стійкості», в липні 2024 року БМЦНСП отримав офісну техніку на суму 82210,00 грн. ( ноутбуки в кількості 2 шт., миша в кількості 2шт, принтери в кількості 1 шт.). Отримана техніка сприяє покращенню умов роботи працівників, організацію надання соціальних послуг. Кошторисні призначення за 2024 рік по загальному фонді становлять 5621273,00 грн, касові видатки 5589552,68 грн. Кошторисні призначення за 2024 рік по спеціальному фонді (інші власні надходження) становлять 90106,88 грн, касові видатки 90106,88 грн. Кошторисні призначення за 2024 рік по спеціальному фонді (організація та проведення громадських робіт) становлять 134453,18 грн, касові видатки 134453,18 грн.
Виконуючи бюджетну програму, установа дбає про людську гідність отримувачів соціальних послуг, виявляючи повагу до їх соціальних, культурних, релігійних особливостей та потреб.