Цілодобове водопостачання у Бориславі – не мрія, а реальність

Наприкінці минулого тижня відбувся пробний запуск нової станції підкачки води на вул. С.Бандери. Станом на сьогодні вона уже працює в штатному режимі і забезпечує цілодобовим водопостачанням абонентів вул. Хвильового, Високої, Городище, частини Потік та Церковної.

Передумовою для такого результату стала заміна трубопроводів на вищевказанних вулицях, яку розпочали ще три роки тому. Це була найскладніша ділянка міста, труднощі на якій спричиняли особливості ландшафту місцевості.

«Як мешканець цього мікрорайону пам’ятаю період повної відсутності води близько семи місяців підряд, – розповів депутат міської ради, голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства, транспорту та зв’язку, оборонної роботи Ігор Тарновецький. – Тоді цілодобове водопостачання здавалось нездійсненною мрією, а сьогодні воно стало реальністю. Будучи залученим до цих процесів, особисто став свідком колосальної роботи, яка справді змогла змінити рівень життя мешканців».

Головний інженер КП “Вододар” Олексій Ясеницький пояснив, що не зважаючи на велику кількість води, якою наповнювали мережу зі старих труб, її заледве вистачало, щоб виконати подачу відповідно до графіку. Тепер же новий водопровід вирішив проблему постійних витоків і втрат, а насосний агрегат економно закачує необхідні об’єми води. Чималу роль відіграє й частотний регулятор, завдяки якому забезпечується плавний пуск чи зупинка насоса та розподіл навантаження під час його роботи. В перспективі – облаштування такої ж дистанційної диспетчеризації як на станціях підкачки води по вул. Коваліва.

«Я щиро вдячний нашим депутатам Ігорю Тарновецькому та Руслану Зелінському за співпрацю, підтримку та розуміння. Саме завдяки злагодженій командній роботі нам вдалося досягнути чергової цілі на шляху до спільної мети – якісного водопостачання у Бориславі», – підсумував міський голова Ігор Яворський.

Надалі, для забезпечення цілодобового водопостачання, заміна труб та приєнання їх до нової насосної станції планується по вул. Крутій, Крутій Бічній та Бічній Джерельній, які також знаходяться у важкодоступному «гірському» районі міста.