У Бориславі встановлять пам’ятник Йогану Зегу

В рамках реалізації проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» у Бориславі буде встановлено пам’ятник фармацевту, досліднику, винахіднику промислової переробки нафти Йогану Зегу. Відповідне рішення було прийнято на засіданні виконавчого комітету міської ради 3 грудня.

Проєкт втілюватимуть у життя спільно із гміною Санок за програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Пам’ятник Й.Зегу у нашому місті буде розташований біля будинку №12 на вул. Шевченка, адже саме там знаходилась аптека, у якій він колись працював. Його спорудження буде відбуватись наступного року, як завершення реалізації всього проекту. Приблизна вартість скульптури – 6000 євро, з яких 90% буде профінансовано Європейським Союзом.

Відповідно до проєкту «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України», окрім побудови скульптур Йогана Зега (у Бориславі) та Ігнація Лукасевича (у початковій школі в селі Страхоцин), передбачено видання двомовного альбому про історію нафтової промисловості в Бориславі та гміні Санок, публікація карт обох громад з позначеними історичних об’єктів нафтової промисловості. Також буде проведено різноманітні спільні науково-практичні заходи, створено сайт з електронним каталогом історичних об’єктів нафтогазової промисловості. Для повної реалізації проекту передбачено 66 659 євро, із яких 90% витрат бере на себе ЄС, а 10% – самі учасники з місцевих бюджетів.