У Бориславі з’явився з-під землі ще один туристичний об’єкт

Минулого тижня у бориславському парку розпочались роботи із облаштування ділянки для встановлення майбутнього скейт-парку. Та їх прийшлось призупинити у зв’язку із виявленням нафтової копанки майже 100-річної давності.

«Для підготовки основи необхідно було зняти верхній шар ґрунту, – розповів директор Бориславського міського Парку культури та відпочинку Ігор Саган. – В процесі трактор провалився колесом в австрійський шурф орієнтовно 18 століття».

Та, як зауважив міський голова Ігор Яворський, нема лиха без добра: «Ця знахідка дозволить створити ще один туристичний об’єкт на території нашого міста. Він також служитиме й чудовим експонатом майбутньої аптеки-музею, яка згодом з’явиться у нашому парку, та новою точкою на карті туристичного маршруту «Галицька Каліфорнія».

Копанку обстежили представники з НГВУ «Бориславнафтогаз», зробили заміри газу та звернулись до власних гірничих загонів. Оскільки супутнього газу не було виявлено, шурф розчистять, а наземній частині копанки нададуть автентичного вигляду того періоду.

Та тепер скейт-майданчику потрібно шукати нове місце. Міський голова запропонував розглянути як варіант територію поблизу спортивного майданчика, що позаду кінотеатру «Каменяр»: «Так історично склалося, що все, що пов’язане із заняттями спортом в парку, зосереджено саме у цій його частині, тому логічним буде розмістити там і скейт-парк. Тим паче, усі скейтери, велосипедисти, ролери часто збираються на площі Франка і локація позаду «Каменяра» для них буде зручною».

Подібна передислокація буде досить вигідною для парку, адже практично поділить його на зони фізичної активності та відпочинку, які не заважатимуть одна одній.