У міському парку встановлять аптеку-музей Йогана Зега

Вчора стали відомими результати Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад, що проводила Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна”. Як проінформувала начальник відділу розвитку міста Бориславської міської ради Оксана Балабанська, розроблений відділом проект «Встановлення аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості Йогана Зега у КП «Бориславський міський парк культури і відпочинку» став одним із переможців.

Проект було подано від ГО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури м.Борислава» з метою збереження історико-культурної спадщини для майбутніх поколінь бориславчан, гостей та туристів міста. Безпосередню участь у розробці проекту приймали спеціаліст відділу розвитку міста Мар’яна Заікіна, головний спеціаліст відділу архітектури та містобудування управління комунальної власності, земельних відносин та архітектури Наталія Бакай, доктор історії, науковий працівник Музею нафтової і газової промисловості України, інженер з науково-технічної інформації Олег Микулич та директор Бориславського міського Парку культури та відпочинку Ігор Саган.

Відповідно до проектно-кошторисної документації вартість проекту становить 299 390 грн.. Сума отриманого гранту – 220 000 грн., решту необхідної суми буде профінансовано з бюджету міста. Так, у парку передбачено встановлення аптеки-музею та благоустрій прилеглої території.

Як зауважив міський голова Ігор Яворський, цей проект стане логічним і важливим доповненням до попередньо виграних проектів в рамках транскордонного співробітництва: «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» , «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича». «Щиро вдячний Асоціації органів місцевого самоврядування ЄВРОРЕГІОН “КАРПАТИ – УКРАЇНА” за підтримку місцевих ініціатив, за віру в Борислав, за надану можливість розвивати промоцію міста,» – підсумував Ігор Романович.