Впровадження системи роздільного сортування ТПВ. Доставлено контейнери для паперу та пластику ♻️🚮🌳

Борислав спільно із Ясеницею-Сільною продовжуєють реалізацію проєкту із впровадження системи роздільного збору твердих побутових відходів, в рамках якого передбачено закупівлю контейнерів для сортування твердих побутових відходів.

Так, наприкінці минулого року було отримано 91 контейнер для сортування скла, а вчора були доставлені ще 69 контейнерів для паперу та 91 для пластику. В подальшому їх розташують на сміттєвих майданчиках Борислава та Ясениці.

☝️«Цей проєкт є дуже актуальним, адже він полягає у вирішенні однієї з найпоширеніших екологічних проблем – забруднення навколишнього середовища твердими побутовими відходами, – зауважує міський голова Борислава Ігор Яворський. – Наше міське сміттєзвалище уже вичерпує свій ресурс, а кількість ТПВ, які на ньому захоронюють, щодня лише зростає. Щороку на полігонах і звалищах в Україні захоронюється до 96% ТПВ. Тоді як у розвинених країнах Євросоюзу відповідна кількість становить максимум до 45%, а передові країни (Швеція, Швейцарія) перейшли на їх нульове захоронення. І нам потрібно наслідувати цей хороший приклад. Відтак, робимо перший крок – забезпечуємо нашу громаду відповідними можливостями. Починаємо з малого, встановлюючи контейнери для роздільного сортування сміття. Звісно, пройде деякий час доки люди звикнуть, але вірю, що скоро це стане нормою і в Бориславі зникнуть супутні проблеми, наприклад, такі як неохайні сміттєві майданчики чи стихійні сміттєзвалища».

♻️🚮🌳🗑☘️Зараз в Україні для подальшої переробки спрямовується лише 4% загальної кількості ТПВ. Підраховано, що при роздільному зборі сміття 80% відходів можна переробляти і, навіть, заробляти на цьому. Та основою будь-якої переробки є саме сортування. Відсортовуючи пластик, скло, папір для переробки, ми можемо зберегти природні ресурси та покращити екологію.

На щастя, існує чимало інформаційних джерел, з яких можна дізнатись про усі нюанси роздільного сортування ТПВ. Наприклад, на освітній онлайн-платформі «Prometheus» є цілий тематичний курс «Побутові відходи – дій зараз!», в якому відображено особливості сортування відходів в нашій країні (практичне сортування для ОСББ, компостування вдома, відповідальність виробника за переробку, стратегічна політика держави у поводженні з побутовими відходами у найближчі роки та ін.).

Давайте змінювати світ разом!