Завершено перший етап зведення аптеки-музею Йогана Зега

У Бориславському міському парку завершився перший етап робіт з реалізації проєкту «Встановлення аптеки-музею світового винахідника нафтової промисловості Йогана Зега». Це стало можливим завдяки участі й перемозі в Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад, що проводила Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна».

Проєктом було передбачено встановлення на території парку будівлі, яка слугуватиме приміщенням музею. Відповідно до проєктно-кошторисної документації, загальна вартість реалізації становить 299 390 грн.. Сума отриманого гранту з бюджету області – 220 000 грн., решту необхідної суми профінансовано з бюджету міста (79 392 грн.).

Для споруди було облаштовано фундамент, зведено та утеплено стіни, встановлено вікна, двері та 4-скатний дах із м’якої черепиці. Оскільки конструкція виготовлялась із деревини, для збільшення терміну її експлуатації матеріали були просочені спеціальним антисептичним біозахистом, передбаченим для будівельної та конструкційної деревини від грибків та технічних шкідників, а також протипожежним розчином.

Внутрішні роботи заплановано розпочати наступного року, тому для їх фінансування готується окремий проєкт на участь в Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад 2020, яким передбачено облаштування підлоги, виготовлення меблів, а також наповнення музею композиціями для повноцінного функціонування закладу.

Як зауважив міський голова Ігор Яворський, співпраця із АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» приносить значну користь для місцевої громади: «Сприяння від Асоціації Бориславу у прагненні до кращого дає можливість реалізувати важливі проєкти для нашого міста. Тому я дуже вдячний голові Правління АОМС “Єврорегіон Карпати – Україна”, голові Львівської обласної ради Олександру Ганущину та виконавчому директору Асоціації Галині Литвин за створення такої потужної спілки, постійні підтримку і сприяння у нашому прагненні покращити різноманітні сфери життя Борислава».

Нагадаємо, що за результатами участі в конкурсах Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Борислав також втілюватиме у життя проєкти «Нафтова колиска Європи: забута історія Польщі та України» та «Нафтова спадщина діяльності Ігнатія Лукасевича». Також раніше було реалізовано два проєкти культурних обмінів між Львівською та Луганською областями, за якими наш Народний драматичний театр ім. П.Телюка минулого року презентував у Сєвєродонецьку свої вистави, а цьогоріч Луганська обласна філармонія виступила із концертною програмою під час святкування Дня молоді у Бориславі.