Нова локація у Бориславі. Сьогодні урочисто відкрили пам’ятник Йогану Зегу

Сьогодні, 9 грудня, у Бориславі урочисто відкрили пам’ятник відомому фармацевту, аптекарю, винахіднику гасу, засновнику промислової нафтопереробки в Галичині Йогану Зегу. Встановили меморіал у центральній частині міста, на вулиці Шевченка, 12. Саме тут у свій час Ян Зег відкрив першу у місті аптеку “Зірка”. 

З вітальним словом виступив міський голова Ігор Яворський: “Особисто в мене сьогодні справді хороша ейфорія. Проєкт, завдяки якому ми сьогодні відкриваємо пам’ятник, звучить “Нафтова колиска Європи: забута історія України та Польщі”. Насправді сумно, що цю історію, ті події, які мали значний вплив на розвиток, легендарні постаті, які жили на території й України, і Польщі, не відзначені належною увагою та шаною. Я думаю, що сьогоднішнє відкриття пам’ятника Йогану Зегу, який жив, працював у Бориславі, який похований у нашому місті, стане послідовним, черговим кроком, щоб відкрити цю забуту історію усім. І про “нафтову колиску Європи” будуть говорити в усьому світі. А ця подія стане справді історичною для нашої громади”.

На відкритті пам’ятника Йогану Зегу була присутня делегація з Польщі, з нашого міста-партнера гміни Санок.  Тож з важливою подією привітала Бориславську громаду війт гміни Анна Галас. Після всіх вітальних слів міський голова Ігор Яворський та війт гміни Санок Анна Галас здійснили важливу місію — відкрили скульптуру світового винахідника. 

Про сам проєкт “Нафтова колиска Європи: забута історія України та Польщі” розповіла Альбертина Бучинська. За можливість долучитися до історії, до проєкту подякував архітектор, який працював над виготовленням самої скульптури Роман Кикта. За зроблену роботу міський голова Ігор Яворський вручив майстрові диплом, відзначивши: “Ескіз і макет пам’ятника ми бачили декілька разів, дискутували щодо остаточного вигляду. Але скажу відверто: зараз, коли скульптура вже встановлена, вона перевершила всі мої очікування”. 

Ділимось також іншими фотографіями з цієї події. Просимо завантажувати свої світлини за наступним посиланням – https://fex.net/uk/s/dmarf6t. Термін зберігання фотографій на файлообміннику 7 днів.