Відродження «Каменяра»

Донедавна занедбана будівля кінотеатру “Каменяр”, яка розташована у центральній частині міста, почала набувати належного вигляду. У “Каменярі” функціонує туристичний інформаційний центр та активно веде свою діяльність молодіжний центр “Файно Хаб”. І сміливо можна сказати, що він став тим осередком, де майже щодня збирається молодь. Та невдовзі тут планують створити ще одне середовище – дуже важливе та потрібне.

“Простір ветерана” стане тим місцем, куди зможуть звертатися наші Захисники і де їх завжди чекатимуть помічники ветерана. В майбутньому його планується створити в колишньому кінозалі “Каменяра”, а поки є пропозиція розмістити його в частині вже облаштованого приміщення.

А для того, щоб “Каменяр” став таким, яким він є зараз, за попередній період було проведено чимало спільної роботи: залучено кошти міжнародних донорів, кошти міського та обласного бюджетів, спонсорські кошти. Зокрема, ще 2020 році взято участь у конкурсі місцевих ініціатив Львівської обласної ради, у 2021 році у партнерстві з Міжнародною організацією з міграції (МОМ IOM Ukraine) реалізовано проєкт зі створення громадського простору на базі вестибюля кінотеатру. Тут відремонтували внутрішні приміщення, замінили електропроводку, встановили кондиціонери, освітлення, закупили необхідну техніку та меблі для організації діяльності. Навесні цього року молодіжний центр став одним з переможців конкурсу «Розвиток мережі молодіжних центрів та просторів у Львівській області» та отримав фінансову допомогу для закупівлі обладнання та ремонту. Також нещодавно за Програмою енергозбереження та енергоефективності проведено заміну фасадних вітражних металоконструкцій, а також завершено ремонт покрівлі.

«На цьому ми зупинятись не збираємось. Маємо намір реалізувати проєкт з влаштування повноцінного ветеранського простору у великій глядацькій залі «Каменяра». Для цього необхідний значний фінансовий ресурс, тож працюємо над залученням коштів вищих рівнів, донорів, спонсорів, фондів. Щоб якісно облаштувати в громаді таке місце, де б на нашого ветерана завжди чекали, місце, куди він завжди б хотів прийти, – на бесіду з психологом, для фізичної реабілітації, на консультацію з юристом чи просто для дружнього спілкування, щоб випити кави та відволіктись від обтяжливих думок», – зазначає міський голова Ігор Яворський.

Loading